רישום משכנתא מדרגה שניה - המדריך שיעשה לכם סדר

תוכן עניינים

רישום משכנתא מדרגה שניה

משכנתא בדרגה שנייה, או בשם השני שלה, "משכנתא שנייה", היא הלוואת משכנתא רגילה לכל דבר אך נחותה מהמשכנתא המוכרת והנפוצה שממוקמת בדרגה הראשונה.

משכנתא מדרגה שנייה אפשר לקחת מהבנקים ומחברות מימון חוץ בנקאי. מאחר ומדובר בהלוואה בעלת סיכון גבוהה, הבנק לא ממהר לאשר הלוואה מסוג זה אלא אם כן שוכנע כי יש מספיק ערבונות היכולים להחזיר את ההלוואה בבוא העת. לרוב, הערובה הינה הדירה שלכם המהווה את המשכנתא מדרגה ראשונה.

מה כדאי לדעת ולמי היא מתאימה

רישום משכנתא שנייה

בדרך כלל הבנק או הגוף המלווה מתנה את אישור המשכנתא מדרגה שנייה כך שגובה שתי המשכנתאות לא יעלה על אחוז מסוים משווי הנכס על מנת להבטיח ככל הניתן את ההחזר החודשי של הלווה. סכום המשכנתא מדרגה שנייה הוא פועל יוצא של שווי הנכס, בכפוף להערכת שמאי.

ברוב החברות כיום מקובל לפרוס את ההלוואה לתקופה ארוכה יותר מהמשכנתא הראשונה, לפרוע את ההלוואה ללא קנסות יציאה ולשמור על תנאי המשכנתא הראשונה מבלי לפגוע בה.

בדרך כלל סכום המשכנתא שתוכלו לקבל מהבנקים לא יעלה על כשישים אחוז משווי הנכס, אחוז הכולל גם את גובה המשכנתא הראשונה וגם את השניה יחד.

משכנתא מדרגה שניה מומלצת ונלקחת לרוב במקרים הבאים :

  • קשיים כלכליים – לא פעם הזוג שרכש נכס כלשהו נקלע לקשיים כלכליים הכוללים עיקולים, הוצאה לפועל והוצאות נוספות שאינן תוכננו מראש. משכנתא מדרגה שניה נותנת מענה יעיל לצורך בקבלת הלוואה לצורך סגירת חובות.
  • אנשי עסקים – הנקלעים לקושי כלכלי זמני בעסק וזקוקים לכספים על מנת לצאת מהמשבר או מאידך, מעוניינים בתזרים מזומנים על מנת להניע פרויקטים עסקיים, לרכוש חברות נוספות עד למימון של 80% משווי הנכס.
  • אופציה קלה ונוחה למשקיעים שמעוניינים למנף את הנכס הקיים שברשותם ולקנות באמצעות משכנתא זו דירה להשקעה.

יועץ המשכנתאות יוכל לחסוך לכם פעמיים

חיסכון למשכנתא מדרגה שנייה - יועץ משכנתאות

אם הגעתם עד לכאן, בטח כבר הבנתם שמשכנתא מדרגה שנייה קשורה באופן ישיר למשכנתא מדרגה ראשונה הלוקחת למעשה את הנכס שלכם כערובה לעסקה על כל המשתמע מכך.

בנוסף, מאחר ויש בין המשכנתאות קשר ישיר, הבנק "גוזר" על פי תנאיו את הסכום ואת תנאי ההחזר שאתם עתידים להחזיר לאחר קבלת ההלוואה בכל חודש.

ליועץ המשכנתאות קיים ידע בתחום שיכול לעשות קסמים ולשנות במידה דרמטית את תנאי העסקה. לא רק שהיועץ יכול להגיע לתנאים אטרקטיביים יותר למשכנתא זו, הוא גם יכול לעיין, לעזור ואף לבצע מספר מהלכים גם במשכנתא הראשונה שיוכלו לעזור לכם לחסוך עשרות אלפי שקלים ולשפר את תנאי החזר.

תנאי הבנק דינמיים ומשתנים מעת לעת בהתאם למצב המשק ולכן יועץ המשכנתאות יוכל לבדוק עבורכם את המסלול הנכון לכם, לאחד הלוואות, לספק ריביות טובות ולגרום לכם לבצע עסקה טובה מבלי לפשוט את הרגל כל חודש.

משכנתא מדרגה שניה - שאלות נפוצות

לרוב, ניתן לקבל בין  50 – 60 אחוזים משווי הנכס מדרגה ראשונה ומדרגה שניה. סכום זה עתיד להשתנות בהתאם לנתונים ולתנאי הבנק.

לא, ניתן לקחת את המשכנתא הן מהבנק והן מגופים חוץ בנקאיים.

דרישה זו יכולה להגיע מהבנק במידה ולא יוצגו מספיק ערבויות מטעמכם לעסקה ולכן יש להתייעץ עם יועץ משכנתאות.

כן, לרוב המשכנתא ניתנת לסגירת חובות או איחוד הלוואות אף לאנשים שסורבו לקבל הלוואה מהבנק.

בהחלט! הבנת התנאים למשכנתא הכרחית להימנע מטעות כפולה : גם תנאים שאינם אטרקטיביים מספיק לעסקה וגם פגיעה בתנאי המשכנתא מדרגה ראשונה שכבר לקחתם.

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו - 050-3223118

או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

השירותים שלי
לקוחות ממליצים
אורי חבשוש יועץ משכנתאות
אורי חבשוש יועץ משכנתאות
6 Google ביקורות
דור ידיד
דור ידיד
2022-03-03
ממליץ בחום!! אורי הוא מקצוען אמיתי. יש לו את כל הידע והכלים שבזכותם משכנתא זה כבר לא מילה מפחידה בכלל!! תודה לך על הכל ❤️
Netanel Siton
Netanel Siton
2022-03-03
ייעוץ מקצועי ואמין , הכל בכיף ועם חיוך! תודה אורי על חיסכון של מאות אלפי שקלים! בהצלחה!
roi damari
roi damari
2022-03-03
חוויית שירות מדהימה, הכל מלווה בסבלנות לכל אורך הדרך וכמובן שחסכת לנו הרבה כסף💛💛 ממליץ בחום
עד כאן כרגע :)