משכנתא למסורבים בבנק – יש עדיין איך לצאת מזה, הכירו את הפתרונות

סירוב למשכנתא הוא למעשה מצב בו הבנק מסרב לתת משכנתא ללקוח.

לאחר שהבנק מסרב לאשר משכנתא, מתחיל החיפוש אחר פתרונות מימון, המלווה בתסכול ולעיתים אף בחוסר אונים.

איך אפשר בכלל לצאת מזה ומה צריך לעשות?

משכנתא למסורבים, למה הבנק מסרב?

לבנק יש קריטריונים ברורים למי הוא נותן משכנתא ולמי לא. אבל מה הם בעצם הקריטריונים הבולטים בקבלת ההחלטה של הבנק? הנה כמה מהם :

  • הגיל ורמת ההכנסה: אנשים שהבנק החליט כי יכולת ההחזר שלהם נמוכה או שמקור פרנסתם אינו קבוע. הבנקים גם מסתכלים על הגיל בתור פקטור לקבלת משכנתא ואינם נוטים לאשר משכנתא לגילאים מבוגרים בשל החשש מפטירה בטרם תסתיים ההלוואה.
  • הכנסות סדירות: כאשר הבנק בוחן את מתן ההלוואה הוא בודק את יכולת ההחזר העתידי של הלקוח על סמך הכנסות מדווחות. במידה ובחשבון מופיעות הכנסות חד פעמיות, הפקדות שבוצעו ללא אישורים ואסמכתאות וסכום כסף אחר שהוא אינו קבוע – הבנק לא יכול להשתמש בהם לצורך הערכה וחישוב ההחזר בעת קבלת המשכנתא.
  • חריגה ללקוח: לקוחות שחוגרים ממסגרת האשראי, הגבלות על החשבון, פשיטות רגל, חזרות של צ'קים, הוצאה לפועל או חובות ותשלומים שאינם משלומים בזמן. כל אלו ועוד מהווים פקטור ומפחית את הסיכויים לקבלת המשכנתא מהבנק.
  • בעיות בנכס: במקרים בהם מתגלים רישומים או בעיות משפטיות שונות לגבי הנכס אותו אתם מעוניינים לשעבד, אתם עלולים לקבל סירוב למשכנתא. לדוגמא : עיקולים ושעבודים לצד שלישי, רישום לא תקין ברשות מקרקעי ישראל, חריגות בניה, בניה שאינה מאושרת בטאבו ועוד.
משכנתא למסורבים, למה הבנק מסרב

סירבו לכם למשכנתא – מה ניתן לעשות?

קודם כל – תעצרו! הבנקים עובדים כולם כמעט באותה השיטה. לכן אם בנק אחד סירב לכם למשכנתא, סביר להניח שגם שאר הבנקים יסרבו גם כן. זה יכול ליצור אפילו בעיה גדולה אף יותר של סירוב הבנקים לתת לכם משכנתא לתקופה שנעה בין שנה לשנתיים.

לאחר שעצרתם, הזמינו דוח נתוני אשראי. נתוני האשראי למעשה מספקים עליכם מידע לתקופה של 3 שנים בה ניתן לראות האם היו \ קיימות בעיות בחשבון כגון חזרה של צ'קים, עיקולים, הוצאה לפועל וכו'. רוב סירובי המשכנתא נגרמים בגלל בעיות מהסוג הזה בעבר או בהווה.

הדו"ח עוזר לנתח את תמונת המצב בחשבון ולבנות אסטרטגיה לערעור וניסיון חוזר לקבלת משכנתא.

טיפול עצמאי בסירוב של משכנתא עלול להוביל לסירוב נוסף ולעיכוב ברכישת הנכס. לכן, חשוב לפנות ליועץ משכנתאות ולבחון את כל הפתרונות האפשריים לקבלת אישור למשכנתא.

יועץ משכנתאות למסורבים

הוא אולי האס הטוב ביותר שאתם יכולים לשלוף בסיטואציה זה.

יועץ משכנתאות מכיר את החוקים ויודע על אילו נקודות כדאי ללחוץ על מנת להשיג בסופו של דבר את המשכנתא עבורכם.

יועץ המשכנתאות טוב מכיר את המערכת הבנקאית. יודע לחשוב מחוץ לקופסא ובעל קשרים טובים הן מול הבנק והן עם גופים חוץ בנקאיים שיכולים לעזור בעת קבלת סירוב למשכנתא.

יועץ משכנתאות למסורבים

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו - 050-3223118

או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

השירותים שלי

לקוחות ממליצים

אורי חבשוש יועץ משכנתאות
אורי חבשוש יועץ משכנתאות
6 Google ביקורות
דור ידיד
דור ידיד
2022-03-03
ממליץ בחום!! אורי הוא מקצוען אמיתי. יש לו את כל הידע והכלים שבזכותם משכנתא זה כבר לא מילה מפחידה בכלל!! תודה לך על הכל ❤️
Netanel Siton
Netanel Siton
2022-03-03
ייעוץ מקצועי ואמין , הכל בכיף ועם חיוך! תודה אורי על חיסכון של מאות אלפי שקלים! בהצלחה!
roi damari
roi damari
2022-03-03
חוויית שירות מדהימה, הכל מלווה בסבלנות לכל אורך הדרך וכמובן שחסכת לנו הרבה כסף💛💛 ממליץ בחום

עובד רק עבורכם

משכנתא למסורבים – שאלות נפוצות

קיימות סיבות רבות לכך שהבנק יסרב לתת את הלוואת המשכנתא. הסיבה הנפוצה ביותר היא כמובן היכולת הכלכלית אך קיימות שלל סיבות נוספות ושונות בין הבנקים.

כיום ישנם מגוון גופי מימון חוץ בנקאיים היכולים לתת הלוואה. התנאים משתנים בין הגוף המממן ובאישור מהיר. יש לבצע סקר שוק לקבלת ההצעה הטובה ביותר ולהיוועץ עם יועץ משכנתאות.