מחזור משכנתא – מה זה ולמי זה מתאים

הריבית במשק עלתה? המצב הכלכלי השתנה? ריכזתי עבורכם את כל מה שצריך לדעת על מחזור משכנתא. למי זה מתאים, מתי משתלם למחזר ואיך עושים את זה, מתחילים.

מה זה מחזור משכנתא

מחזור משכנתא הוא תהליך בו הלוואת המשכנתא הישנה מסולקת ומוחלפת במשכנתא חדשה, המציעה תנאים טובים יותר.

מכיוון שהמשכנתא היא הלוואה ארוכת זמן, לרוב יחולו שינויים הן בתנאי השוק,  המצב הפיננסי של בני הבית, קבלת כספי ירושה ועוד.

באמצעות מיחזור המשכנתא ניתן להתאים את היקף ההחזר החודשי כך שיתאים בצורה מיטבית למצבכם הכלכלי. המיחזור למעשה הוא שינוי בתנאי ההלוואה והוא יכלול לרוב שינוי בהרכב מסלולי ההלוואה, בתנאי ההלוואה, זמן ההלוואה, הריבית, וכמובן לבסוף ההחזר החודשי.

מחזור משכנתא

מתי כדאי למחזר את המשכנתא

ישנם מגוון רב של סיבות למיחזור משכנתא, אך ניתן למנות 4 סיבות עיקריות למיחזור המשכנתא בישראל :

  • ההחזר החודשי גבוהה מדי – כאמור, המשכנתא היא הלוואה ארוכת טווח למשך מספר שנים רב. במהלך השנים חלק מהזוגות עלולים למצוא עצמם במצב בו תשלומי המשכנתא מכבידים עליהם והם מעוניינים לבצע פריסה על פני יותר שנים.
  • כשאפשר לשלם יותר – יוצא לכם לסיים את החודש עם עודף בתקציב באופן רציף במשך תקופה של שנה? זה זמן טוב לבדוק את אופציית המחזור, הגדלת ההחזר החודשי וקיצור תקופת ההלוואה.
  • ריביות שאסור לפספס – אם לקחתם משכנתא בתקופה בה הריבית הייתה גבוהה מהריבית הנוכחית, אולי כדאי לכם לבדוק ולהתחיל למחזר את המשכנתא, לעדכן את תנאי הריבית שלכם ולחסוך מלא כסף.
  • האינפלציה עולה – אם המצב במשק אומר שהאינפלציה גבוהה, גם כאן כדאי לבחון את האפשרות למחזור את המשכנתא ולעבור למסלולים שאינם צמודים למדד על מנת לחסוך עליות צפויות עקב האינפלציה.

דוגמא למחזור משכנתא

"ההחזר החודשי על המשכנתא אצלנו גדל ב 750₪, מה אנחנו יכולים לעשות? למחזר זה רלוונטי?"

הודעות מהסוג הזה יוצא לי לקבל המון.

בתקופה בה ריביות על מסלולי משכנתא גבוהות, לא כדאי למחזר את משכנתא שנקלחה בתקופה בה הריביות היו נמוכות מהריביות המוצעות בשוק כיום.

חשוב לדעת כי שינוי בתנאי ההלוואה שתעשו יכול להרע לכם את התנאים ותשלמו הרבה יותר ריביות על אותה קרן לבנק!

כאשר מתכננים משכנתא חייבים להבין ולנהל את הסיכון הקיים בעלייה אפשרית בהחזר החודשי שמושפעים משינויים כלכליים. לדוגמא : עלייה בריבית בנק ישראל, מדד המחירים לצרכן, עוגנים כלכליים וכו'. אלו חשובים במיוחד על מנת לדייק את החזר החודשי ההתחלתי בהתאם.

מחזור משכנתא דוגמא

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו - 050-3223118

או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

השירותים שלי

לקוחות ממליצים

אורי חבשוש יועץ משכנתאות
אורי חבשוש יועץ משכנתאות
6 Google ביקורות
דור ידיד
דור ידיד
2022-03-03
ממליץ בחום!! אורי הוא מקצוען אמיתי. יש לו את כל הידע והכלים שבזכותם משכנתא זה כבר לא מילה מפחידה בכלל!! תודה לך על הכל ❤️
Netanel Siton
Netanel Siton
2022-03-03
ייעוץ מקצועי ואמין , הכל בכיף ועם חיוך! תודה אורי על חיסכון של מאות אלפי שקלים! בהצלחה!
roi damari
roi damari
2022-03-03
חוויית שירות מדהימה, הכל מלווה בסבלנות לכל אורך הדרך וכמובן שחסכת לנו הרבה כסף💛💛 ממליץ בחום

עובד רק עבורכם

מחזור משכנתא - שאלות נפוצות

בכל מחזור משכנתא קיימת עמלת פתיחת תיק המשתנה על פי הזמנים ותנאי הבנק. בעבר הייתה נהוגה הריבית של 0.25%.

כן. ניתן למחזר מסלולים ספציפיים במשכנתא. מומלץ להתייעץ עם יועץ משכנתאות על מנת לחסוך טעויות העלולות לעלות לכם המון כסף.

במידה וההליך תקין, הבנק ירשום הערת אזהרה בטאבו שעלותה נעה סביב 200-300  שקלים בהתאם לבנק. בנוסף, ככל הנראה שתצטרכו לבצע בדיקת שמאות חדשה שעלותה בין 500-2000  שקלים.

יועץ מטעם הבנק תמיד ישרת את האינטרס של הבנק, שהוא להרוויח כמה שיותר. לעומת זאת, יועץ משכנתאות מחויב תמיד לאינטרס של הלקוח. כך שהוא ידאג לחסוך לו כמה שיותר כסף על ידי איסוף הצעות ממספר בנקים, בחירת תמהיל אטרקטיבי עבורו וניהול משא ומתן עם הבנק לקבלת התנאים הטובים ביותר.