גרייס במשכנתא - מתי כדאי לקחת ואיך זה עובד
גרייס במשכנתא הוא פתרון כלכלי למצבים היכולים להגיע לכל אחד מאיתנו ומומלץ להכירו

תוכן עניינים

גרייס במשכנתא - מתי כדאי לקחת ואיך זה עובד

הגרייס במשכנתא הוא מצב בו ניתן להפחית את החזר התשלומים עבור המשכנתא בתקופה הראשונה להלוואה. מה זה, איך זה עובד והאם זה כדאי לנו בכלל לחשוב על האפשרות הזו, מתחילים.

מה זה גרייס משכנתא

המשמעות של הביטוי גרייס (Grace) מאנגלית היא חסד. בשוק ההלוואות והמשכנתאות כיום עומדת לכם האפשרות לקבל מהבנק המלווה דחייה מלאה או חלקית של מועדי התשלום וההחזר על מנת להקל על הלווים. במילים אחרות, הבנק עושה איתנו "חסד" בכך שהוא מאפשר לנו לדחות את התשלום. למשכנתא מסוג גרייס יש לא מעט יתרונות, אבל יחד עם זאת היא לא מתאימה לכל לווה, העלות שלה בסוף גבוהה יותר, וחשוב לקבל ייעוץ משכנתאות מקצועי לפני שבוחרים בה.

גרייס היא אפשרות פופולרית על ידי הבנק הנותן פתרון לתקופה מוגדרת למצבים שבהם הלווים מתקשים לעמוד בתשלומי החזר המשכנתא. למרות הרצון שלא לשלם משכנתא ולדחות את תשלומי ההחזר החודשיים , חשוב להבין כי הגרייס מייקר בסופו של דבר את המשכנתא. לכן, כדאי לבחור באופציה זו רק לתקופה קצרה ומוגדרת מראש.

הבנקים מציעים לרוב תקופה לגרייס כבר בהתחלה. כלומר תקופה ידועה הנקבעת ומוגדרת מראש, שבה הלווים נהנים מדחיית תשלום הקרן במקרה של גרייס חלקי או מדחיית מלוא תשלומי החזר ההלוואה או המשכנתא, כולל אפילו הקרן והריבית.

למי כדאי להשתמש בגרייס

למי כדאי להשתמש בגרייס

כאמור, מטרת הגרייס היא לתת לנו קצת אוויר בתשלומי המשכנתא ואנו יכולים לדחות אותם לתקופה מוגדרת בתחילת המשכנתא שלנו.

הסיבות הנפוצות ביותר לבקשות גרייס :

  • במידה וקניתם דירה אבל עדיין לא עברתם אליה ואתם משלמים שכירות ומשכנתא. מצבים אלה נפוצים במידה וקניתם דירה מקבלן או שאתם משפצים את הדירה למשך מספר חודשים.
  • אם יש בעיות אישיות שבגללם אתם לא יכולים לשלם בחודשים הראשונים משכנתא. לדוגמא : הלוואה שעתידה להיגמר, לחץ כלכלי זמני, סיבות אישיות וכו'.
  • סטודנטים שצפויים לסיים את התואר בקרוב והיכולת הכלכלית שלהם ככל הנראה תשתפר לאחר מכן.

גרייס חלקי או גרייס מלא, זה תלוי בכם

לגרייס במשכנתא יש 2 מסלולי החזרים, גרייס חלקי או גרייס מלא, כמה מילים על כל אחד מהמסלולים :

גרייס חלקי – הוא מצב בו אנו לא נשלם את ההחזר החודשי על המשכנתא, נשלם רק עבור הריבית בלבד.  גרייס חלקי נפוץ יותר ומאושר יותר בקלות על ידי הבנקים בישראל. לאחר תקופת הגרייס החלקי, ההלוואה תיפרס מחדש בתשלומים חודשיים של הקרן בתוספת הצמדה למדד המחירים לצרכן. במצב זה המשכנתא שלכם תעלה ולכן כדאי ומומלץ לבדוק כמה תהיו עתידים להחזיר בהמשך.

 

גרייס מלאדחייה מלאה של תשלומי החזר המשכנתא, בדרך כלל לתקופה שלא עולה על מספר חודשים. אפשרות זו דוחה את כל תשלומי ההחזר, כלומר תשלום של רכיב הקרן ותשלום רכיב הריבית. אם הבנק יאשר את הבקשה, הלווה לא ישלם בכלל את תשלומי החזר במשך התקופה שנקבעה מראש. הבנקים לא ממהרים לאשר גרייס מלא וברוב המקרים יערימו קשיים בטרם יאשרו גרייס מלא.

מה קורה עם הכסף שלא שילמנו בגרייס

מה קורה עם הכסף שלא שילמנו בגרייס

בין אם גרייס מלא ובין אם חלקי, קיימים תשלומים שאנחנו לא משלמים בכל חודש. כפי שאתם כבר יכולים לחשוב, הבנק לא באמת ימחק לנו את החוב, אלא הוא יצטבר להמשך התשלומים העתידיים. אתן דוגמא :

לקחתם משכנתא ל 20 שנה בהחזר חודשי של 3,000 ₪ בחודש וקיבלתם גרייס מלא לתקופה של שנה.

כפי שכבר למדנו, בשנה הראשונה לא תצטרכו לשלם כלום (בהנחה ומדובר בגרייס מלא) ולמעשה במשך השנה צברתם חוב של 48,000 ₪.

סכום זה יתווסף מחדש לאורך 19 השנים שנשארו למשכנתא ויעלה אותה ככל הנראה בכמה מאות שקלים

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו - 050-3223118

או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

השירותים שלי
לקוחות ממליצים
אורי חבשוש יועץ משכנתאות
אורי חבשוש יועץ משכנתאות
6 Google ביקורות
דור ידיד
דור ידיד
2022-03-03
ממליץ בחום!! אורי הוא מקצוען אמיתי. יש לו את כל הידע והכלים שבזכותם משכנתא זה כבר לא מילה מפחידה בכלל!! תודה לך על הכל ❤️
Netanel Siton
Netanel Siton
2022-03-03
ייעוץ מקצועי ואמין , הכל בכיף ועם חיוך! תודה אורי על חיסכון של מאות אלפי שקלים! בהצלחה!
roi damari
roi damari
2022-03-03
חוויית שירות מדהימה, הכל מלווה בסבלנות לכל אורך הדרך וכמובן שחסכת לנו הרבה כסף💛💛 ממליץ בחום
עד כאן כרגע :)